„Saugi erdvė“ iniciatyva veikė jau trečiame šiais metais festivalyje „Loftas fest‘17“

Data

2017 09 11

Įvertinimas
0
r5.jpg

Rugsėjo 8–9 dienomis festivalyje „Loftas fest“ jau trečią kartą šiais metais buvo vykdoma edukacinė iniciatyva „Saugi erdvė“. „Saugi erdvė“ palapinėse apsilankiusiems dalyviams buvo suteikta objektyvi informacija apie skirtingų psichoaktyviųjų medžiagų veikimą, jų vartojimo ir maišymo rizikas, taip pat buvo pasakojama apie saugius lytinius santykius, nemokamai dalinami prezervatyvai, suteikta galimybė sužinoti savo ŽIV statusą bei alkotesteriais pasitikrinti blaivumą. Festivalio dalyviams išdalinta daugiau nei 4000 informacinių lankstinukų, atlikta virš 150 greitųjų ŽIV testų. 

Departamentas tikisi, kad ši edukacinė iniciatyva skatina žmones rūpintis savo sveikata bei prisideda prie festivalio dalyvių sąmoningumo didinimo. Planuojama, kad ateityje „Saugios erdvės“ palapinės aplankys ir daugiau renginių. Aktualią informaciją „Saugi erdvė“ specialistai skelbia bei į žmonių klausimus atsako ir savo „Facebook“ paskyroje – https://www.facebook.com/besafelab/

Edukacinę iniciatyvą „Saugi erdvė“ įgyvendina Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Koalicija „Galiu gyventi“, Vilniaus priklausomybės ligų centras, ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra“, UAB „Alkotesteris“, Sveikatos apsaugos ministerijos ekstremalių sveikatai situacijų centro apsinuodijimų informacijos biuras, VšĮ Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūminių apsinuodijimų skyrius ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

UA-79662928-1