Priminimas dėl prekybos vandens pypkių (kaljanų) tabaku

Data

2017 08 25

Įvertinimas
0
Logo.png

Departamentas informuoja, kad pastaruoju metu buvo nustatyti atvejai, kai ūkio subjektai prekiavo vandens pypkių (kaljanų) tabaku, kurio pakuotės nėra paženklintos nustatyto pavyzdžio banderolėmis, ant jų nėra privalomų tekstinių ir kombinuotųjų (vaizdinių) įspėjimų lietuvių kalba.

Ūkio subjektams, vykdantiems prekybą vandens pypkių tabaku, primename, kad šiais, kaip ir visais kitais, tabako gaminiais prekiauti leidžiama tik turint nustatyta tvarka išduotas licencijas, jų ženklinimui taip pat yra keliami specialūs reikalavimai, nustatyti Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 8(1), 8(2) 1, 2, 6, 7 d., 8(3) straipsniuose, šie tabako gaminiai taip pat privalo būti pažymėti nustatyto pavyzdžio banderolėmis, o minėtų reikalavimų nesilaikymas užtraukia atsakomybę įmonėms nuo 2896 iki 8688 eurų.

Pastaruoju metu taip pat sulaukiama pranešimų ir nustatoma atvejų, kai fiziniai asmenys internetinėse skelbimų platformose ir socialiniuose tinkluose skelbia apie parduodamą vandens pypkių tabaką. Primename, kad fiziniai asmenys neturi teisės prekiauti jokiais tabako gaminiais, o neteisėta prekyba tabako gaminiais juos parduodantiems ir įsigyjantiems asmenims užtraukia atsakomybę pagal Administracinių nusižengimų kodekso 209 str. už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą, laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką. Šiuo atveju, priklausomai nuo konkrečių aplinkybių, pažeidėjui gresia bauda nuo 30 iki 6000 eurų.

Jei turite klausimų dėl prekybos tabako gaminiais tvarkos, galite skambinti mūsų konsultacijų telefonu 8 706 68094 arba rašyti elektroniniu paštu ntakd@ntakd.lt .

UA-79662928-1