Pasaulyje minima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena

Data

2017 06 26

Įvertinimas
0
1.jpg

Šiandien birželio 26 d. minima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena.

Dar 2016 m. pavasarį JT Generalinės Asamblėjos specialiojoje sesijoje narkotikų klausimais išreikštas susirūpinimas dėl žmonijos sveikatos ir gerovės, taip pat asmens ir visuomenės sveikatos, dėl didėjančių socialinių problemų, atsirandančių dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo, ypač tarp vaikų ir jaunimo, dėl nusikaltimų, susijusių su narkotikais. Atkreiptas dėmesys į būtinybę gerinti ir didinti politikos formuotojų, įvairių nacionalinių institucijų žinias apie pasaulinę narkotikų problemą, siekiant užtikrinti, kad nacionalinė narkotikų politika būtų išsamaus ir subalansuoto požiūrio, visapusiškai gerbtų visas žmogaus teises, saugotų žmogaus sveikatą, užtikrintų šeimos bei visuomenės saugumą, būtų paremta sveikatos dimensija ir jos prioritetu. Valstybės raginamos kurti, pritaikyti ir įgyvendinti alternatyvias ar papildomas nuosprendžio ar bausmės priemones.

Jungtinių Tautų organizacijos skelbia, kad šių metų tema - „Pirmiausia – išklausyk“ (angl. listen first). Ši tarptautinė socialinė informacinė kampanija primena, kad pirmas žingsnis, norint padėti vaikams ar jaunimui sveikai ir saugiai augti – juos išklausyti. Galime pasidžiaugti, kad Lietuva, Departamento iniciatyva, taip pat prisijungė prie šios socialinės informacinės kampanijos, ją palaiko ir vykdo jos sklaidą Lietuvoje.

Minint Tarptautinę kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda dieną pristatoma Departamento kartu su Vilniaus priklausomybės ligų centru, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informaciniu biuru, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, VšĮ Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūminių apsinuodijimų skyriumi, Koalicija „Galiu gyventi“, ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra“, UAB „Alkotesteris“, Lietuvos muzikos festivaliuose įgyvendinama nauja edukacinė iniciatyva „Saugi erdvė“.

 Šalia visų edukacinių ir prevencinių metodų, vykdomų muzikos festivaliuose, kurie yra įsitvirtinę Lietuvoje, norime taikyti užsienyje pasiteisinusias praktikas ir šviesti visuomenę. Šiuo tikslu muzikos festivaliuose specialiai įrengtose palapinėse visą parą festivalių dalyviams bus teikiama informacija apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį ir jų vartojimo pasekmes, lytiškai plintančias ligas, vairavimo apsvaigus prevenciją, suteikiamos konsultacijos ir profesionali psichologinė pagalba, vyks diskusijos, savo blaivumą bus galima pasitikrinti alkotesteriais.

UA-79662928-1