Netrukus bus paskelbta 2019 m. Europos narkotikų vartojimo paplitimo ataskaita

Data

2019 04 09

Įvertinimas
0
EMCDDA LT SU BALTU FONU.png

Kokios yra paskutinės narkotikų gabenimo tendencijos ir kas už jų slypi? Kokios medžiagos daro šiandien didžiausią žalą? Kas naujo yra narkotikų prevencijos, gydymo ir politikos srityse? Šiuos ir kitus klausimus Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (EMCDDA) birželio 6 d. nagrinės savo metinėje su narkotikais susijusios padėties Europoje apžvalgoje.

Leidinyje „2019 m. Europos narkotikų vartojimo paplitimo ataskaita. Tendencijos ir pokyčiai“ pateikiama išsami naujų tendencijų visoje ES, Turkijoje ir Norvegijoje analizė. Šioje spausdintine forma ir „PDF“ formatu parengtoje ataskaitoje, su kuria galima susipažinti 24 kalbomis, nagrinėjamos tokios temos, kaip narkotikų tiekimas ir rinka, narkotikų vartojimo paplitimas ir tendencijos, taip pat su narkotikais susijusi žala ir atsakomosios priemonės. Kartu su šia ataskaita bus paskelbtas 2019 m. statistikos biuletenis (Statistical Bulletin 2019), kuriame pateikiamas Europos duomenų rinkinys – juo grindžiama atlikta analizė.

Ataskaita bus papildyta trisdešimčia nacionalinių narkotikų vartojimo paplitimo ataskaitų (Country Drug Reports), kuriose pateikiamos informacijos apie narkotikų vartojimo reiškinį kiekvienoje iš šių šalių santraukos. Šiose internetinėse ataskaitose, kurias EMCDDA parengė bendradarbiaudamas su Europos narkotikų ir narkomanijos informacinio tinklo (Reitox) nacionaliniais informacijos biurais (Lietuvoje – Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas), aptariamos tokios temos, kaip narkotikų vartojimas ir visuomenės sveikatos problemos, kovos su narkotikais politika, atsakomosios priemonės ir narkotikų tiekimas.

UA-79662928-1