Nauja socialinės informacinės kampanijos "Pirmiausia - išklausyk" medžiaga "Faktai sveikatos priežiūros specialistams"

Data

2017 08 31

Įvertinimas
0
pranešimui spaudai.png

Nuo 2016 metų prisijungę prie Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro (UNODC) socialinės informacinės kampanijos „Pirmiausia – išklausyk“ (angl. listen first), šį kartą kviečiame susipažinti su nauja informacine medžiaga – "Faktai sveikatos priežiūros specialistams".

 „Pirmiausia – išklausyk“ kampanija informuoja, kad – pirmas žingsnis, norint padėti vaikams ar jaunimui sveikai ir saugiai augti – juos išklausyti. Pirmas žingsnis užmezgant pozityvų kontaktą tarp sveikatos priežiūros specialisto ir asmens turi būti paremtas išklausymu, jautrumu ir empatija. Sveikatos priežiūros specialistai gali daryti teigiamą ir svarų poveikį vai­kams ir jaunimui, mažindami rizikingą jų elgesį, padėti jiems augti laimingiems ir atspariems.

Jei vaikas ar paauglys pradeda vartoti psichoaktyviąsias medžiagas, trumpalaikės psichosocialinės intervencijos gali užkirsti kelią tolimesniam šių medžiagų vartojimui ir priklausomybės vystymuisi. Informacinė medžiaga „Faktai sveikatos priežiūros specialistams“ skelbia, jog nešališkai ir nesmerkdami paklausę kelių klausimų, užtruksite tik kelias minutes siekdami išsiaiškinti, ar tikėtina psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo problema.

Tad labai svarbu, kad sveikatos priežiūros specialistai kuo anksčiau pastebėtų jaunus asmenis, vartojančius psichoaktyviąsias medžiagas, ir taikydami mokslu grįstas programas padėtų jiems atsisakyti minėtų medžiagų vartojimo.        

Socialinę informacinę kampaniją sudaro vaizdo klipas ir informacinė medžiaga skirta politikos formuotojams, tėvams,  mokytojams ir prevencijos specialistams.

UA-79662928-1