Edukacinė iniciatyva „Saugi erdvė“ festivalyje „Sūpynės “

Data

2017 07 05

Įvertinimas
0
20170630_194934.jpg

Šį savaitgalį, Dūburio ežero saloje, tris dienas vykusiame festivalyje „Sūpynės“, Departamentas kartu su Vilniaus priklausomybės ligų centru, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informaciniu biuru, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, VšĮ Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūminių apsinuodijimų skyriumi, Koalicija „Galiu gyventi“, ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra“, bendrove „Alkotesteris“ dalyvavo įgyvendindami edukacinę iniciatyvą „Saugi erdvė“.

Žmonės dažnai psichoaktyviųjų medžiagų bando vedini smalsumo, rekreaciniais ir pramogų tikslais. Edukacinės iniciatyvos „Saugi erdvė“ tikslas – informuoti festivalių lankytojus saugios elgsenos, susijusios su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, klausimais bei apsaugoti jų sveikatą ir gyvybę. Departamentas tikisi, kad panašios iniciatyvos padės ugdyti visuomenės sąmoningumą, skatins žmones prisiimti rizikas ir jas valdyti.

Festivalyje, specialiai įrengtose palapinėse, visą parą festivalio dalyviams buvo teikiama informacija apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį ir jų vartojimo pasekmes, lytiškai plintančias ligas, suteikiamos konsultacijos ir profesionali psichologinė pagalba, buvo galimybė pailsėti ir pasitikrinti savo blaivumą alkotesteriais. Palapinę aplankė per 400 dalyvių, išdalinta daugiau nei 3000 informacinių lankstinukų, 7000 prezervatyvų, bendrovės „Alkotesteris“ ekspertai atliko 410 blaivumo tikrinimų profesionaliais alkotesteriais.

Šeštadienio popietę buvo surengta atvira diskusija su festivalio dalyviais. Kelios dešimtys žmonių atvirai kalbėjosi su gydytojais toksikologais apie poreikį svaigintis, narkotikų keliamą žalą ir galimą pagalbą. Festivalio dalyviai aktyviai uždavinėjo klausimus. Juos domino, kaip pagelbėti perdozavusiam draugui, kaip padėti žmogui, kuris nori atsikratyti žalingų įpročių, kaip suprasti, ar nusipirkti narkotikai kokybiški. Gydytojai pasakojo, kad šiuolaikiniame pasaulyje didžiausią grėsmę kelia naujosios psichoaktyviosios medžiagos. Pastaruoju metu gatvėse parduodamų kvaišalų sudėtis smarkiai keičiasi, todėl nei pirkėjai, nei gydytojai, nei policijos pareigūnai nebegali sukontroliuoti šio proceso.

Departamentas tikisi, kad edukacinė iniciatyva „Saugi erdvė“ padės kalbėtis su festivalio lankytojais pozityviai ir jiems priimtina kalba. Svarbu įgyti lankytojų pasitikėjimą, kad galėtų užduoti jiems rūpimus klausimus, drąsiai kreiptųsi profesionalios pagalbos, o festivalio organizatoriai džiaugtųsi sklandžiai įvykusiu renginiu. 

Šiemet tokios edukacinės iniciatyvos „Saugi erdvė“ palapinės taip pat stovės festivaliuose „Yaga“ ir „Loftas Fest“.

UA-79662928-1