Bendradarbiavimas – raktas į saugesnę naktinio gyvenimo aplinką

Data

2017 06 08

Įvertinimas
0
NTIAKD [2017 06 06]- 3.jpg

Antradienį muzikos klube „Tamsta“, Vilniuje, vyko Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento kartu su Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centru organizuotas renginys „Narkotikų vartojimas Lietuvos naktinio gyvenimo aplinkoje: pavojai ir sprendimai“, kuriame užsienio šalių ekspertai, Lietuvos festivalių organizatoriai ir kiti dalinosi gerąja praktika, kaip pagerinti naktinio gyvenimo pasilinksmino vietų bei festivalių kokybę bei saugumą.

Šio renginio tikslas – suteikti galimybę išgirsti, su kokiais iššūkiais susiduria kitos Europos šalys organizuodamos „naktinį gyvenimą“, bei ieškoti bendrų sprendimo būdų siekiant sumažinti rizikas lankytojų sveikatai ir saugumui. Pasiklausyti pranešėjų atvyko  Lietuvos naktinių klubų ir barų savininkai bei atstovai, taip pat festivalių organizatoriai, valstybės ir savivaldybių institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Pristatyti narkotinių medžiagų vartojimo tendencijas ir naktinio gyvenimo aplinkos situaciją ir prevencijos galimybes Europoje į renginį atvyko Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro atstovas Gregor Burkhart. Narkotikų vartojimo tendencijų ir naujųjų iššūkių įžvalgomis dalinosi Vilniaus Respublikinės universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas dr. Robertas Badaras, kuris ypatingą dėmesį skyrė Europos ir Lietuvos rinkose pasirodančioms, žmogaus sveikatai labai pavojingoms, naujoms psichoaktyvioms medžiagoms.

Tikra renginio pažiba tapo Londono miesto Naktinio gyvenimo aplinkos komisijos pirmininkas, pačios Jungtinės Karalystės karalienės garbės titulą pelnęs, advokatų kontoros „Cornerstone barrister“ vadovas, Philip Kolvin. Susirinkusiems atvykęs svečias pristatė, kaip naktinio gyvenimo saugumo ir kitus klausimus sprendžia Londono miestas. Dirbdamas šioje srityje, P. Kolvin teigė padaręs išvadą, kad tik glaudus suinteresuotų šalių bendradarbiavimas leidžia kelti miesto naktinio gyvenimo saugumo lygį ir paslaugų kokybę.

Lietuvoje elektroninės muzikos festivalio „Sūpynės“ organizatoriai pristatė atsakingo verslo koncepciją. Šiemet festivalyje veiks „Saugi erdvė“, kurioje visą parą renginių dalyviams bus teikiama informacija apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį ir jų vartojimo pasekmes. „Festivalis gali būti puiki vieta skleisti informaciją apie narkotinių medžiagų pavojus žmogaus sveikatai ir aplinkiniams“ – teigė festivalio organizatoriai.

Savo patirtimi pasidalinti į renginį taip pat atvyko prevencijos ekspertų grupės Jellinek (Nyderlandai) atstovė Jacqueline Krouwel. Nuo 2015 m. ji taip pat atstovauja iniciatyvą „Celebrate Safe”, kuri per metus įgyvendinama virš 200 muzikos festivalių ir renginių Nyderlanduose. Savo pranešime J. Krouwel antrino kolegai iš Jungtinės Karalystės, kad sėkmingai prevencijai ir visuomenės švietimui reikalingas bendradarbiavimas tarp visų suinteresuotų sektorių. 

Renginio svečių pranešimai:

Gregor Burkhart,  Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro atstovas, – „Europos naktinio gyvenimo aplinkos situacija ir prevencijos galimybės“

Elektroninės muzikos festivalio „Sūpynės“ organizatoriai - „Galvok, ką darai”

Philip Kolvin QC, Londono miesto Naktinio gyvenimo aplinkos komisijos pirmininkas ( Jungtinė Karalystė), – „Užkirsti kelią nusikalstamumui, užkirsti kelią mirčiai: Londono patirtis“

Dr. Robertas Badaras, Vilniaus respublikinės universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas, – Naujos psichoaktyvios medžiagos - terra incognita 

 

Jacqueline Krouwel, Prevencijos ekspertų grupės Jellinek (Nyderlandai) atstovė, –  „Sėkmingas bendradarbiavimas siekiant mažinti su narkotinių medžiagų vartojimu susijusius nelaimingus atsitikimus naktinio gyvenimo aplinkoje“

UA-79662928-1